گالري عکس
جديدترين مطالب سايت
تصاویر زیبای عکاس ایرانی از آسمان شب دنیا

 

بابک امین تفرشی عکاس نجوم ایرانی جدیدترین تصاویر خود را از زیبایی آسمان شب در سراسر دنیا منتشر کرده است.
با وجود آنکه در ابتدا به نظر می رسد این تصاویر حاکی از درخشندگی بر فراز شهرهای تیره و تار و مناطق روستای باشد اما از نگرانی های دیگری نیز خبر می دهد.

این تصاویر بخشی  از مسابقه سالانه عکاسی "زمین و آسمان" جهان در شب است. در کنار زیبایی محسور کننده این تصاویر، این مجموعه نگرانی ها را از آلودگی نوری افزایش می دهد.


پل گلدن گیت در سان فرانسیسکو


این تصویر "ستاره های بالای سالزبورگ" نام دارد و درخشش چراغ های این شهر اتریشی  را از فراز کوهستان آلپ نشان می دهد. این تصویر به خوبی آلودگی نوری این شهر را به رخ می کشد


درخشش شبانه در آریزونا که ابرها را بر فراز پل روزولت لیک روشن کرده است


تصویری نفس گیر از خورشید گرفتگی در کویینزلند در استرالیا

این تصاویر شامل یک شب بیش از حد روشن در پل گلدن گیت در کالیفرنیا، کهکشان راه شیری که به خوبی بر فراز کوهستان آلپ در اتریش قابل مشاهده است و همچنین یک خورشیدگرفتگی در استرالیا، می شود.

بابک امین تفرشی عکاس این تصاویر از تصویر ستاره ها بر فراز سالزبورگ برای نشان دادن اینکه چه قدر این تصاویر می تواند نگرانی از آلودگی نوری را منعکس کند، استفاده کرده است.

تفرشی در مورد این تصویر می گوید نخستین واکنش افراد تحت تاثیر قرار گرفتن از منظره این شهر در اتریش است. اما بنیانگذار آسمان در شب افزود: اما بعد در می یابد که عکاس از شهر به کوه پناه برده تا خود را از آلودگی نوری شهر جدا کند.


کهکشان راه شیری بر فراز جزیره ریونیون در اقیانوس هند


 تصویر موسوم به توفان خورشیدی در سمت راست که در شمال نروژ گرفته شده است


مشاهده جشنواره تابستانی آتش انقلابین از بالای شهر تیرول در اتریش


این تصویر ستاره ها یا چراغ ها نام دارد و در آریزونا گرفته شده است


در لوای نور زرد شهرها، مردم دیگر نمی توانند از زیبایی های آسمان شب لذت ببرند.

تحقیقات جدید حاکی است، به خاطر وجود چراغ های درخشان در شهرهای بزرگ و مناطق اطراف آنها، 80 درصد جمعیت جهان نمی توانند راه شیری را در آسمان ببینند.

تخمین زده شده است سالانه حدود یک میلیارد دلار در آمریکا برای تولید نور مصنوعی که هدر می رود، هزینه می شود.

تفرشی افزود: این تصاویر نشان می دهد چگونه آسمان شب به بخش فراموش شده طبیعت برای بسیاری از مردم شهرنشین در مناطق دارای آلودگی نوری تبدیل شده است.

گردآوري : گروه اينترنتي شيطونك
منبع : مهر
  موضوع مطلب: گالری تصاویر                      تعداد بازديد اين مطلب:  426                               تاريخ ارسال:  جمعه 27 ارديبهشت 1392
گلچـــين
مطالب مرتبط ديگر